Vatandaşlar Büyükşehir’den Çözüm Bekliyor
POZANTI’DA OTOBÜS DURAKLARI YETERSİZ…
Pozantı’nın en önemli ihtiyaçlarından birisi, toplu taşım araçları bekleme duraklarıdır. Günde onlarca insanın araç beklediği bu durakların, en önemli eksikliği ise başta oturma bankları olmak üzere, pek çoğunun kapalı durak konumunda olmayışı gibi, gelişi güzel yerlere konumlandırılmış olmalarıdır.
Atatürk Anıtı arkası başta olmak üzere Alay Yoluna doğru gidildiğinde, en kalabalık duraklardan birisi olan Eski Sağlık Ocağı önündeki durakta ise, oturma banklarının yetersizliği ve yıpranmış olmalarıdır. Yıllardır buraya kapalı bir durak yapılmamış olması da, vatandaşların yazın güneşten ve tozdan, kışın ise yağmur nedeni ile büyük sıkıntı çekiyor olmalarıdır. Diğer durakların ise çok küçük olması nedeni ile, burada araç bekleyen vatandaşların da çok büyük bir bölümünün mecburen durak dışında kalıyor olmalarıdır.
Bu sıkıntıyı dile getiren vatandaşlar, Gazetemize aracılığı ile seslerinin duyurularak Adana Büyükşehir Belediyesinden durak sorunun çözümünün yanı sıra, oturma banklarının yenilenerek hizmetlerine sunulmasını beklemektedir.( Haber: Hayriye Eroğlu)